aiyanajones835 aiyanajones835
  • 03-07-2021
  • Spanish
contestada

¿Cuál ____________ tú?
a.
comprarías
b.
compraremos
c.
compras


Please select the best answer from the choices provided

A
B
C

Respuesta :

cassibo792057
cassibo792057 cassibo792057
  • 03-07-2021
Compras would be the correct answer
Answer Link
carrascojoshuaffgh
carrascojoshuaffgh carrascojoshuaffgh
  • 17-03-2022

Answer:

A

Explanation:

got it right on engenuity

Answer Link

Otras preguntas

Who is 'he'referred to?​
.Please explain to me how to find the momentum
At Super Grocery, strawberries cost $3.00 for 2 pounds. At Value Market, strawberries cost $4.00 for 3 pounds. What is the unit price of a pound of strawberries
can you help me with this one
Technology is also known as Applied Science because it involves "using" science to make something useful for mankind.TrueFalse​
. Read the excerpt. But I did not want to shoot the elephant. I watched him beating his bunch of grass against his knees with the preoccupied grandmotherly air
Find the solution to the system of equations. 21x+7y=42 -5x+5y=10
Slope = 5 , passes through A(- 3, 2)
List down five effects of hurricane force storms on people and the environment
Rebellion and protest are the big ideas driving this unit of study, Formulate an opinion about whether rebellion and protest have a positive or negative connota