zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

how do enzymes change the speed of a chemical reaction
Propose a hypothesis for the investigation. When taken out of the freezer and placed on a piece of foil, will the two pieces of ice melt at the same rate? Why o
You can either purchase insurance with a premium of $400 and a co-pay of $50 or purchase insurance with a premium of $450 and no co-pay. Is there a difference b
debate on education is the best legacy a parent can give to a child oppose it in the topic​
Describing pictures/images How to describe a road with pink trees on the side in a descriptive way?
Can someone please help me with this:So the task is that we have to create our own short story, that is 2 pages long, and is protagonist against another individ
which is an example of a demand-oriented approach to setting an approximate price?
Help how is this the answer
scam bots must stop what do i put in the boxes
an exponential decay function represents a quantity that has a decreasing halving time true or false