arielleb102
arielleb102
03-06-2021
Mathematics
contestada
The cost of 6 pounds
of coffee is $3.
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-06-2021
Answer:
ok 2 pound per 1 doller and 1 pund per0.50 cent
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Which became a popular new form of entertainment in America during the 1920s? A. quilting bees B. dance halls C. radio D. television
How is it that a square is a rectangle but a rectangle ins't a square?
Callie bought 2 gallons of juice for $2.58 per gallon. She sold the juice in 1 cup servings for 75 cents each. Each servings is 1/16 gallon. How much more did
what was the life of Aphrodite like as an adult
turn 32/64 into a percent?
How can Bill Clinton's foreign policy best be described? A. To increase tariffs on goods B. To negotiate with other countries C. To present military interventio
describe one way that cells use water
Estimate each product 3/4 times 23
Why did workers band together to form labor unions? (Points : 2) to improve working conditions to revolt to modernize factories to make employees work more effi
What is the value of the expression x-6/4 when x = –26?