andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

Three students share 5 peaches equally. How many peaches does each student get?
What distance will a truck travel in 3 hours at an average speed of 50 miles per hour?
Help? I know C is not true for sure.. Mark the statement if it correctly describes Catherine the Great. A. She was an eighteenth-century princess who became emp
1)how can motion appears differently to different observers? 2)what are some ways you could describe the motion of a car?
existing rocks can become sedimentary rocks when they are subjected to which conditions? a.) erosion, deposition, compaction b.) heat, erosion, pressure c.) hea
when you climb a rope you change? energy into? energy
If x can be any number, how many solutions are there for the equation? y = –x A. There is no solution. B. There is only one solution. C. There are many solu
what is 7/21 in its simplest form
why were the jobs in each region different
1.What Canadian landform covers about half of the country? A)the Interior Plains B) the Canadian Shield C) the St. Lawrence Lowlands D) the Yukon Territory 2.Wh