emely10 emely10
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Guys plz help on this one

Guys plz help on this one class=

Respuesta :

kyrarichins
kyrarichins kyrarichins
  • 02-12-2016
Well for number 1) a. Quick market is the better choice because 3 apples for 1.17 is 2.34 for 6 apples
Answer Link

Otras preguntas

what can you find the under the privacy policy section of a shopping website?
Use matrices to solve this linear system: 5x1 − 2x2 = −30 2x1 − x2 = −13 x1 = x2 =
A person with age is more likely to catch diseases that healthy people usually don’t catch.what are these infections called?
Solve the equation.Then check your solution 8=1.88+a
Uno de los símbolos nacionales de Puerto Rico es el coquí. True False
The battle of fort Wagner is most important for which reason???
A moving truck rental costs a flat fee of $75 and $2 per mile driven. If you drive a moving truck for 10 miles, how much is the rental for the moving truck?
What is the inability of an individual or a society to achieve a minimum standard of living known as ?
When an object is heated it contracts. A. True B. False
Which sentence is correct? Laura lent me her copy of Cooking Weekly so I could use a recipe. I enjoy doing crossword puzzles from The New York Times. Herman Mel