cunninghamdaveigh cunninghamdaveigh
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie sells M&Ms out of her giant bag at 4 for 5 cents. The machine at the store sells you 9 for 25 cents. which is the better deal for you?​

Respuesta :

rellington001
rellington001 rellington001
  • 04-05-2021

Answer:

drip

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the extent to which the lives of workers changed as a result of industrialization during the nineteenth century.
Does an institution serve a public or private purpose?
solar heater uses energy from the sun to heat water. The heater's panel is painted black --- A. improve emission of infrared radiation B. reduce the heat
8/9 whats this fraction in simplest form
19. Fuel x costs $2 per gallon and fuel y costs $3 per gallon. You have at most $18 to spend on fuel. Write a system of linear inequalities to represent this si
1. 2. 3. A student investigated displacement reactions of metals. The student added different metals to copper sulfate solution and measured the temperature cha
If (0, 4) is on the graph of f(x), what point must be on (4, 0)?
Y= -0.5x + 5. & 3x 5y = 2
Compounds that prevent oxygen from combining with other substances it might damage are known as: a) Antioxidants b) Catalysts c) Inhibitors d) Activators
Lisa, a network manager, has been assigned to a new team. She organizes a meeting to understand the strengths and talents of the team members. Which quality is