azuadanny21 azuadanny21
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of renting a car at a rate of $25 a day if your trip from LA to NYC takes 2 days? $350 $155 $25 $50

Respuesta :

evangelaf16660
evangelaf16660 evangelaf16660
  • 04-05-2021

Answer:

it's 50

Step-by-step explanation:

the first day is 25 and the next day is also 25 add them together and get 50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

The ability of humans to survive and reproduce is known as our _____.
Which has better resolution a light microscope or a electron microscope?
A teacher pays $39 for 10 books.What is the unit price of each book?
Can u help me with these four questions I don’t understand
0.00000000007461 to scientific notation
What is 40+30-3+4-4 divided by 4
Checklists and ratings scales can be sued to monitor children's developmental progress and to diagnose developmental delays. True False
What does the U.S. Constitution do? A. It explains the philosophy that guides the government B. It makes specific actions illegal C. It lays out the basic struc
Why is resolution important when viewing a sample through a microscope?
on a map, the distance between Sheila's house and shardae's house is 6.75 inches. according to the scale, 1.5 inches represents 5 miles. how far apart are the h