cgarcialo0003
cgarcialo0003 cgarcialo0003
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Sofia bought 3 items that cost a total of $21.99. What is the price of one item?

Respuesta :

Anthony2993
Anthony2993 Anthony2993
  • 06-05-2021

Answer: The price of one item is $7.33

Step-by-step explanation:

I*3=21.99

i=7.33

Answer Link

Otras preguntas

What is 8/10 minus 1/2?
What is the "dia de los santos inocents?
HELP PLEASE!!!!!!!!!!
What is the remainder of (x^3-6x^2-9x+3)/(x-3)
Write 90 as a product of prime numbers
Please help. #10 & #11. Thanks
Where is the coastal plain of Brazil? A. north B. south C. east D. west
What device that converts energy of motion into eletrical energy?
In what material did robert hooke said he saw in cells
What times 1 1/2 gives you 1?