Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

Write each rate as a unit rate. $2 for 36 erasers

Respuesta :

sgautam5
sgautam5 sgautam5
  • 01-12-2016
one eraser costs $36/2 that is $18
Answer Link
samanthacrump
samanthacrump samanthacrump
  • 01-12-2016
36/2 = 18.
So 18 erasers cost $1
18 erasers/$1
Answer Link

Otras preguntas

pls help me with this  11-3 and 11-4 u press the link below
could you tell me what is an embryo?
WHAT is the answers to 2a 2b and 2c ?
7 facts about water of southwest region
What are some behavioral adaptations for a porcupines?
what are the effects of boiling sulfuric acid?
What Is Ethane? Can you help me?
what are the 2 types of behavioral responses??
and what is this A rock band has 5 members, and two fiths of the members play string instruments. Also, 0.4 of the members sing. Does the band have the same num
the measure of distance from one point to another is?