knsswymm9n
knsswymm9n
03-05-2021
Mathematics
contestada
6 pounds of sugar for $3 how much per pound
Respuesta :
kavehpour61
kavehpour61
05-05-2021
Answer:
$0.5
Step-by-step explanation:
3/6 = 0.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
A summer camp cookout is planned for the campers and their families. There is room for 200 people. Each adult costs $4, and each camper costs $3. There is a max
13. One tool for narrowing your topic is to O list adjectives that apply to your subject draw the place or thing you are describing O invent qualities to descri
How many iron atoms are in 0.32 mol of Fe2031? 3.9x 1023 jron atoms O 3.9 iron atoms O 6.02 x 1023 iron atoms 1.9 x 1023 iron atoms O 11x 10-24 iron atoms
Lava flows shaped the basins that formed the Great Lakes. A. True B. False
You have a total of $1760 to invest. Account A pays 7% annual interest and account B pays 4% annual interest. How much should you invest in each account if
What is the volume of 282 g of metal with a density of 11.7 g/cm32
in order to have 900,000 in 39 yrs how much should I deposit each month
If you were reading aloud from "Daughter of Invention,” which underlined words would you need to say together as a group? Check all that apply.
What is the solution to the equation 6x + 2 = 9x - 1
the new protest movement.........a lot of support from students a) likely to get b)is likely to get c)will likely get d)will likely to get