BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

end of scene five, what advice
Help please with algebraic expression
How does the economic system of a nation affect its people?
Causes and effects of the environmental movement
Anyone help me !!!!!!!!!!!
Write the gcf of: 14x* and 180xy
What is the measure of RST? ОА. 449 ОВ. 23° Ос. 92° OD. 46°
Name the following compound: CH3 CH = CH 2– CH3 CH2 CH - CH3 CH2 CH CH3
The Songhai Empire- seen here- existed from the mid-1400s until 1591. Its economy would have MOST impacted by which of these? A) British mercantilist policies B
Lee y escoge la opción con la respuesta correcta para completar la frase. Read and choose the option with the correct answer for the blank. Hoy voy a un partido