Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

How did conditions in the West heighten the tension between the United States and Britain?
Love, death, peace, and war are examples of ____________ that relate to the entire world. A. paintings B. music C. books D. universal themes
Love, death, peace, and war are examples of ____________ that relate to the entire world. A. paintings B. music C. books D. universal themes
Which one of the following sentences contains a coordinating conjunction? a. Since it's Tuesday, you should carry out the trash. b. Howard was brave, and he was
what is the transcontinental railrod
why did the United States was able to assert itself on the World Stage after WWII?
In which one of these sentences does an adverb modify a verb? A. The dress was terribly old. B. Jacob was a very smart boy. C. Mr. Dodge moved in an extremely s
If you decide to hire a travel agency, your travel partner will assist you with A. filling out business traveler profiles. B. making airline, hotel, and rental
is it true many americans questioned the U.S. presence in Puerto Rico, which was of no strategic importance to the United States?
what is another name for pi in Germany?