centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

caitlinjacobs1211 caitlinjacobs1211
  • 02-04-2021

Answer:4992

Step-by-step explanation:

Multiple 312 by 16

Answer Link

Otras preguntas

The repeating group of a crystal is called the A. nucleus. B. unit cell. C. net. D. crystal system.
Why Nazism became popular in Germany by 1930?
should eighth be capitalized if use in a sentence
At school, there have been a lot of rumors going around about how certain sexually transmitted diseases are spread. Which skill would be MOST valuable to help y
which statement explains why maintaining the gold standard had a negative impact on American farmers in the late 19th century? A.It made purchasing government-o
the main idea of nullification was that
what is sum of 5/8 + 5/8
What are examples of local diversity??
How did conditions in the West heighten the tension between the United States and Britain?
3. How are a hypothesis, a prediction, and an experiment related?