BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Which protocol and a data exchange system commonly used over tcp/ip networks, including the internet, but which is unencrypted and performs authentication and d
HELP NOW PLEASEEEEEEEHistorians tend to see Reconstruction as a mix of successes and failures. Based on what you have learned about the goals and struggles of R
Someone please help
Calculate the perimeter and area for the parallelogram if a = 2.8 ,b = 16.5 and h = 11.5
Please help me with this question!
The coefficient of kinetic friction between a suitcase and the floor is 2.76. if the suitcase has a mass of 71.5 kg, how far can it be pushed across the level f
Use your calculator to select the best answer below:lim(x to infinity) (10^x)/[(- e.^x] a. 1b. -1c. 0d. DNE
What is the name of the small holes created by gas bubbles on the surface of scoria?
300 reduced by twice a number is 146. what is the number?
Determine if it is possible to form a triangle with the given sides 47 in 9in and 28in possible or not possible?