koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

how did the articles of confederation make our court system confusing?
Lucy will take 6 tests in 2 weeks at school. How many test will she have taken in 8 weeks
Product FIFO LIFO 1 ; 225 ; 221 2 ; 119 ; 100 3 ; 100 ; 113 4 ; 212 ; 200 5 ; 248 ; 245 Accounting procedures allow a business to evaluate their inventory costs
Mass consumption was one of the greatest changes in the second industrial revolution as the traditional buying habits of the consumer both within and outside ur
What does "idle" in google slides
You think that a certain part of your brain is important in memory. To test this, you will remove this part of the brain from rats and see if they remember how
123.5652 to the nearest thousand
9) What event reverses the original direction of the plot? A) the cruelty with which Mrs. Mallard's sister treats her the romantic overtures made to Mrs. Mallar
Create an expression that represents the distance on the number line between m and p.
Geologic history involves learning the order of events in the past (which came first?), and, what happened. Part of "what happened" is reconstructing what the e