Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

Wiich of the following is a secondary source
What are the effects on U.S. imports and exports when the U.S. experiences economic growth stronger than its major trading partners
How many orders of magnitude bigger is 23,000 than 56?
Suppose you had been in charge of designing the study. What sample size would be needed to construct a margin of error of 2% with 95% confidence
Help! This is so hard!
C20H16+ _Cl2 → C+ HCl Please help me fast
Type an illustration of your own that will help you to explain to someone else how long eternity is.
A plane travels at a speed of 213 miles per hour. Work out an estimate for the number of seconds the plane takes to travel 1 mile.
Words such as warning and danger are part of the hazard statement on a chemical level
which statement is correct?