amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

is uncover a base word or roots word. is kingdom a base word or roots word. is valuable a base word or roots word. is beautiful a base word or roots word. is di
what are the factor pairs of 38
4x^2-28x+49=5 solve the quadratic by completing the square
how do you write a fraction as a mixed number
Each week Suzanne and Sarah drink 2 gallons of milk.HGow many iounces of milk do they drink each Week ?
solve the following problem: (12×10^9)÷(6×10^5)
what does imperialism mean?
write 540 as a product of prime numbers
How do I make a formula for a line if they only give me the intercept and the slope
what is the percent notation for 6.4%