nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

Jenna and Heidi together have $60. Jenna has $9 more than twice Heidi’s amount. How much money does each have?
3. In your own words, explain what the valley of ashes symboizes in the novel. the great gatsby
charlie chaplin modern times
The reactants of two chemical equations are listed. Equation 1: AgNO3 + Zn Equation 2: AgNO3 + MgCl2 Based on the type of reaction, which reaction can be used t
The role of photosynthesis in the cycling of matter and flow of energy into and out of organisms
The image shows rock layers and magma under Earth's surface. At which location are metamorphic rocks most likely forming?
Let g(x) be the reflection of f(x) = x² + 3 in the y-axis. What is a function rule for g(x)?
Hey guys, I'm struggling on this one, i know you have to factorise, but in what order? Thank you :)
what is the slope of these points (-14, -2) ,(7,7)
Sound waves are a longitudinal wave that have a speed of about 340 m/s when traveling through room temperature air. What is the wavelength of a sound wave that