NotLeya
NotLeya NotLeya
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

1/4 + 1/8= ????????????

Respuesta :

stu120004 stu120004
  • 01-03-2021

Answer:

3/8!! hope i helped :))

Answer Link

Otras preguntas

If Sheena buys 6 bags of apples for $15.30US, what is the unit price of a bag of apples? $
Please help me with these two multiple choice questions! I know that number 11 isn't B and number 12 isn't A(because I got them wrong) but I'm not sure what the
use the details in the chart to determine the theme of the story​
the question is in the image.
Estoy muy mal, señora García mean in english
11.7÷(0.7+0.6)×2 Please help
Choose all options that apply. Which of the following are equal to 20%? | a) .25 b) 1/5 Oc) 1/10 d) .20
i need heelp plzzzzz can anyone heelp mee
When a/b=4, a^2-16b^2=
identify substance a