gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Using the table provided, which of the following answer choices represents ΔS for the reaction in the image? Standard Thermodynamic Values Select one: a. 18.6 J
There are many modes of remote visual communication. Which is the most common mode?
The purpose of Magna Carta was to avoid a civil war. True False
An individual's _____ is observable in his or her _____.
A triangle with the two biggest sides are 8in what is the third side
How does the peacekeeping solution adopted by the congress of vienna?
What is the area of this?
Your friend is generally quiet and passive, but suddenly, he is passionately talking about hurting another person who is bothering him. Which of the following w
The_______ states that the order in which numbers are multiplied does not change the product.
An invasion in 451 c.e. by the white huns began the collapse of the: