Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

How are the ABCs good for health
How are the ABCs good for health
Areas with higher population density are shown in solid, dark green on the map above. Which of the following statements about population density in the region i
In pure water, a red blood cell from an animal will swell and burst, but a leaf cell from a plant will not. Which structure in the leaf cell is responsible
List two types of organelles
During the Golden Age of Athens, male citizens
why were traditional methods of fighting no longer possible during world war 1
In the story “The forbidden Fruit", what happens after Eve took a bite of the fruit after Adam told her not to?
A quantity that has magnitude only is a _____. scalar diagonal vector
Kat’s grades were so good that she was already ________ herself as class valedictorian?