casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

9. How is the rhythm in a lyric poem created? A. by playing music when the words are read B. by stressing certain words or syllables C. by writing down the syll
How much money did Great Britain make from exports to South Saharan Africa in 1900? o Over 20 million pounds 30 pounds 15 million pounds Almost 10 million pound
What made heliocentrism scientific?
Help me please please help me
1a. How did humans change the environment?
(GIVING BRAINLIEST!!!!) Which of the following was a weakness of the Articles of Confederation? A) Congress had the power to put together an army to defend the
help pls Select the three incorrect pronouns in the sentences. Seaweed is herself favorite food.She keeps hers healthy by eating it and other nutritious foods.
Which of the following topics do both texts address? A. the parts of the cell and their functions B. the role of carbohydrates in the cell C. the importan
Planets don't collide into the sun because they A. Are moving B. Have too much mass C. Have their own gravity D. Are more attracted to each other
In a square of side length s, what is the length of a diagonal? A)1 S2 B)2s C)Vs D) sV 2