pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

After what happened on April 19 can war between the colonies and Great Britain be avoided?
Explain how a species can evolve through natural selection.
If a slope of a line is 2/0 is it 0 or undefined?
Can somoene help me with this question??How might the history of the U.S. have been different if the original thirteen states had been guaranteed a perpetual ma
Write a system of equations with a solution (4,–3)
Find all powers of 4 in range 4 through 1,000
How many atoms are in 0.750 moles of zinc?
Can somoene help me with this question??How might the history of the U.S. have been different if the original thirteen states had been guaranteed a perpetual ma
Which of the kingdoms has the smallest number of known species
After what happened on April 19 can war between the colonies and Great Britain be avoided?