skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

What is the Homeric simile comparing in lines 41-47 ? In the odyssey part one
Tara wanted to enter the singing competition that was being held on Saturday. Tara got sick and could not compete. Which statement expresses this situation us
Tara wanted to enter the singing competition that was being held on Saturday. Tara got sick and could not compete. Which statement expresses this situation us
Rush was one of the first _____. signers of the Declaration of Independence abolitionists biology researchers clergymen
Which equation could be solved using the graph above?
Which sentence is written using a formal style? A. The Romans built all kinds of cool things, like roads and aqueducts. B. The Romans were great engineers—
Use the propaganda poster below to answer the following question
What’s the outlier of 1 48 50 25 21 19 26 30 18 17 3
What is significant about Lady of Shallot speaking at the end of the poem?
a group of 5 boys and 8 girls goes to the Fair admission cost $9 for person what expression can show the total amount the group will pay