webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

After Rachel had worked for the company for more than 1 0 years, ------- was finally promoted to a managerial position.
analyse why do you think most victims do not report gender based violence? ​
A certain shampoo is available in two sizes. A 14.2 ounce bottle costs $3.98. A 33.9 ounce bottle costs $9.98. Find the unit price for each size. Then state whi
how is the reality of the murder exposed in the story​
What will be value of the unit, if it is measured in kg?​
Which sentences do not demonstrate correct capitalization of first-person pronouns?
which of the following animals give direct birth to babies?I. bat ii. Blue whale iii. boa(a snake)I've. all of these​
Triangle ABC has a height of 8 cm and an area of 42cm². Calculate the length of BC.
what does blood pressure readings mean
What is the measure of R? A. 32 B. 40° C. Cannot be determined D. 64°