diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

Why does the headless horseman carry his head under his arm geometry worksheet?
Why were only p waves recorded at a seismic station and not a waves
What larger social pattern helps explain the clashes between whites and indians on the ohio frontier and, more specifically, their resort to both religious rene
PLEASE HELP!!! state the value that tells you how many units to go up or down from the y-intercept if the slope of a line is a/b
Leigh charges $25 for a haircut. She pays $75 per day to the owner of the business. If she does 12 haircuts during the day, how much does she earn after expe
How would the u.s. government most likely react to a slump in the economy?
Could someone please help me with this Math problem
I need help with this
a fashion photograph needs to hire a stylist to prepatmre her models Chris charge $150 for showing up,plus $78 per hour Carrie charges $151 plus $77 per hour
Babylon ,Harappa,and Kiev become important centers of civilization.