Seudónimo Seudónimo
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ramona bought rulers that cost $2 each.

Write an equation to represent the cost (C) for buying (n) number of rulers.

Respuesta :

alahigoalie
alahigoalie alahigoalie
  • 03-02-2021

Answer:

C= 2(n)

Step-by-step explanation:

thsi is all I knwo how to set it because there might be soon I fo missing unless this is it

Answer Link

Otras preguntas

subtract and simplify 10 - 5 1/8
Which became a popular new form of entertainment in America during the 1920s? A. quilting bees B. dance halls C. radio D. television
if someone adds millions of small fish to a lake , how would the number of big fish change?
Callie bought 2 gallons of juice for $2.58 per gallon. She sold the juice in 1 cup servings for 75 cents each. Each servings is 1/16 gallon. How much more did
What limits the impact of public opinion on public policy? (A) the interests of the minority (B) the interests of the majority (C) the interests of the pollster
Electromagnetic technology is used in many different ways today. Which of these are uses of this technology?
The Sunday before Easter is called ____ Sunday
if 15% is $375, how much is 5%
What animal brings Easter eggs?
Name two primary decomposers and describe their function in the recycling of life materials..