Jwa85100
Jwa85100 Jwa85100
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Nick spends 12$ to buy 16 oranges. How much does Nick snap per orange
A. $0.25
B.$0.75
C.$1.33
D.$4.00

Respuesta :

ADVENTUROUSBOY
ADVENTUROUSBOY ADVENTUROUSBOY
  • 02-02-2021

Answer:

B. 0.75

Step-by-step explanation:

hope it will help u

plz follow me

Answer Link
elracke
elracke elracke
  • 02-02-2021

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

12=16

divide

6=8

divide

3=4

divide

1.5=2

divide

0.75=1

Make sure to check your work!

Answer Link

Otras preguntas

Which was Spain hoping to get back by assisting the United States in the Revolutionary War? A-Cuba B-Louisiana C-Florida D-Quebec
The heat generated in response to food ingestion is called _____. satiation dehydration thermogenesis thermolysis
The graph of the function has a vertical asymptote of x = The graph of the function has a horizontal asymptote of y = PLEASE ANSWER FAST
The United States continued to be a world _______ after world war 1
The world peacekeeping body formed after world war 2 was called the
Truman and his western european allies responded to stalin's blockade of berlin in 1948 by
Can anyone help please
Abraham Lincoln won the 1860 election for President because A: the democratic party was split B: he won many southern votes C: Jefferson Davis supported him D:
What are some examples that show Romeo OR Juliet feeling/being powerful or powerless.
Which of the following statements is not a description of Mars? Has a reddish color Has a thin atmosphere One of the rocky planets Has no moons