faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

: Activity: A liquid of unknown specific heat at a temperature of 20°C wa: 80°C in a well-insulated container. The final temperature was measure combined mass
How many elements form compounds difficulty in the fourth period in the periodic table?​
When pendulum move upward…… energy change into ……… energy​
help please it geometry plz
What country was Spain in control of prior to the Spanish-American War? A. Canada B. Cuba C. India D. Australia
which of the following is not absolutely necessary to use the internet a.computer b.telephone line c.printer d.modern
Darcie wants to crochet a minimum of 3 blankets to donate to a homeless shelter. Darcie crochets at a rate of 1/15 of a blanket per day. She has 60 days until w
Which statement CANNOT be used to prove that this figure is symmetrical?
two of the shortest sides of a pennant shaped like a right triangle measure 10 inches 24 inches hank wants to put colored tape around the edge of the pennant fi
Given the equation y + 5 = −23(x − 7) what is a point on the line?