shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Riddle of the Day Listo, the leader of a band of assassins, was taken captive by an opposing kingdom. "Give your daggers," said one of the generals, "Or you ar
Look at the image for the question?
Who are agree on xenotransplantation
If the density of the wood is 3 pounds per cubic foot and if the weight of the solid is 360 pounds, what is the width, w, in feet, of the solid? (A) 5.0 (B) 2.5
look at the image to see
Solve using Matlab the problems: One using the permutation of n objects formula One using the permutation of r objects out of n objects you can make up your ow
Change The Following To Imperative Sentence. man is the maker of his own fortune (imperative)
(2)Study the figure below and use the counting square method to determinethe perimeter and area of the diagram in the grid. The idea for using thecounting squar
Need help plotting this on number line
What is it that if we have it we can not share it with others, if we share it with others we no longer have it?answer with intelligence.​