perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

Can you answer question 45 and 46? (Show work)
if x^2=40, what is the value of x?
Little Brother ,explain Marcus’ current stage of identity development. Use examples from the text. After a heated classroom discussion with his substitute teach
C is 2 D is 1 please help me with this question
What do scientists use to predict the locations of electrons in atoms?
Explain why it’s wise to only proceed a document for only one type of error at a time
PLS HELP BEING TIMED X: 7(x-20)=x+4
Calculate the angle of depression, x, if the boat is 750 ft. away from the light house and the light house is 300 ft high. Round your answer to the nearest tent
Write two division problems related to the multiplication problem below 8 times (-2)=-16
PLZ HELP 1.Which answer describes the pattern in this sequence? 2, 1, 1/2, 1/4, ... subtract 1 multiply by 2 multiply by 1/2 add 1/2 2.A triangula