shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

A quantity of a gas is an absolute pressure of 400 K PA in the absolute temperature of 110° Kelvin when the temperature of the gas is raised to 235° Kelvin what
help me with this question
if 25% of a number is 20, what is 60% of the number
The last two lines in a Shakespearean sonnet are always
What would be the best way to measure Carbon Dioxide in a Soft Drink can? And yes, we were going to do it by taste.
What date Dodo Bird was extinct.
Find the missing angles, please show how you did it! (the line from 53 degree through c and 114 is not straight)
In the nineteenth century why is it more necessary for art to provide accurate representation of life and objects
addiction to this drug may lead to a user crashing when they don't have drugs to create the next high
Water Pollution soil contamination and the destruction of animals habitats are common negative consequences of