msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

How does kinetic energy connect or relate to Newtons second law of motion?
Fill in the blank with the correct conjugation of the verb in parentheses. Los estudiantes _____ (escribir) mucho en la escuela. A. Escribe B. Escribo C. Escrib
A. 8.5 B. 8.4 C. 8.3 D. 8.6 @mathstudent55
Which of the following scenarios does not involve the analysis of multiple interpretations? -A car salesman tells you that you must purchase the protection pl
In the context of a market orientation, it is more efficient and less expensive for an organization to
Identify which of the statements is true. −36.5 > −36.07 −2.6 > 2.521 −8.0329 > −8.045 −0.4 > −0.004
Why is it important to track your progress when working out
5x - 1 = 14 A. x = 3 B. x = 4 C. x = 5 D. x = 15
La hermana es __________. (2 points) Question 8 options: 1) bajo 2) bajos 3) bajas 4) baja
Madagascar is the world's largest producer of natural vanilla and: