jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
Which mixed number is greater: 5 7/24 or 5 5/16? Why?
what the rational numbers equivalent to 6/9
What is determined by motion and the spacing of particles?
g5-h3 if g=2 and h=7 solve expression
what is 9/25 as a decimal terminating or repeating decimal
Solve by completing the square X squared -6x+8=0
Evaluate 14.3 + 8.2 x 30
The first light bulb had a filament made of _____.
Explain why contact trace evidence is so important in solving crimes.