davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

how did the early phoenicia find their way
The height h, in feet, of a ball that is released 4 feet above the ground with an initial velocity of 80 feet per second is a function of the time t, in seconds
Where is Mintu's error?
what philosopher taught plato
Which option should you select to accept a tracked change? A. Accept B. Reject C. Review D. Delete
The Neolithic revolution is often considered a turning point in history because
Pls help me! What is the median number of trips taken to the food store in one week. A. 1 B. 3 C. 1.5 D. 2
Ordered: amoxicillin 0.15 g POq8h for a patient with cystitis. The suspension contains 200 mg amoxicillin per 5.0 ml solution. How many ml. per dose? volume =
The diameter of a certain ball is 2.9 inches. What is the volume of the ball? (Round your answer to two decimal places.) in The ball is covered in material. How
How many electrons does the 2nd main energy level hold when it is full?