rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Which table represents this function? X 1 O 2 3 4 O X 1 2 3 4 X 1 2 3 4 X 1 2 3 4 145 6 69 7 y 3 6 9 12 13 y 5 7 9 y 3 8 13 18 y = 5x - 2
The historical setting of "The Pit and the Pendulum" emphasizes the regime's a. Intellectual tolerance b. Reasoned laws C. Sense of forgiveness d. Sense of just
a sample of 4 different calculators is randomly selected from a group containing 17 that are defective and 29 that have no defects what is the probability that
What did William Kidd leave on Gardiner's island? a) Buried treasure b) A lighthouse c) A pirate flag d) A shipwreck
Answer the question based on the following scratch list. The Boston Hotel High-end linens 600-thread-count sheets Coffeemaker and selected teas Imported beer Fr
A perfume is to be mixed in the ratio of 5 drops of pure essence to 7 drops of alcohol. How many drops of pure essence should be mixed with 42 drops of alcohol?
A simple pendulum has a period of 3.45s..when the length of the pendulum is shortened by 1.0m calculate the original length of the pendulum and the value of acc
How do you keep your pants up?
which fraction is equivalent to 2/6?
Let f(x) = -3x -3 and g(x) = -x +7 Find f(g(x)) Find g(f(x))