buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

Between which pair of numbers is the exact product of 379 and 8
When the force on an object increases, so does its __________. A. acceleration B. velocity C. mass D. inertia
Colonists felt the increased taxes in the 1760s and 1770s violated which document
When we speak of the flavor of a word, we're talking about the extra understood meanings that it carries in addition to its main meaning. These extra meanings a
12 is what percent of 4,000
The polar head of a phospholipid is made of _______ molecules. a. phosphate b. protein c. carbohydrate d. fatty acid
In a video game,a guppy that escapes a net turns into three goldfish.Each goldfish can turn into two betta fish.Each betta fish can turn into two angelfish.Writ
Heather bought a CD on sale for $11 and a book that cost $14 the sales tax rate is 5% how much tax did Heather pay for both items
What colonies founders believed that tolerance was a great virtue?
Why did Muhammad leave Mecca for Medina?