rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Which expressions are equivalent to 4a-84a−8. Select all that apply. 1.) −8+4a 2.) 8-4a8−4a 3.) 4a+-84a+−8 4.) 2(2a-4)2(2a−4) 5.) 4(a-8)4(a−8)
Please help and this is easy?!?
Dylan wants to observe some onion cells with a microscope. He places the cells on a slide. Describe how Dylan uses the microscope so he can see the cells with a
Amanda and Franco left a library at the same time and cycled in opposite directions back toward their homes. Both of them cycled at constant speeds. Amanda cycl
quizizz help 10 pts each brainiest guaranteed blah blah blah​
write five tenths as fraction and as a decimal.​
David scored 5 points less than twice the number scored by Alexis. Together they scored a total of 43 points. How many points did each player score? ​
Hey y'all I need help with this bio question: what are the pros and cons of different skin tones in different parts of the world?
Highschool Multi-Step Equations
How many solutions are there to this equation 8x – 6 = 2 (4x + 3) A no solution B one solution C two solution D infinite solution