jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

the radius and height of a cylinder are in the ratio 5:7.if it's volume is 4400cm cube, find the radius of the cylinder
It seems that the vice president has broken some laws. What can be done about the situation?
when to take a pregnancy test
A first-time bungee jumper is about to make his first jump. When the bungee jumper jumps, he will fall 5 feet every 0.5 second. Part A. Let s be the total num
spring break on the coast 2016
which of the following diagram depicts the logic of use case descriptions. it shows the information that passes between objects in the system and throughout the
Open account credit is characterized by __________. no credit limit a monthly credit statement annual billing minimum balance requirements
how is the date for easter determined
which term describes a mechanism by which the internal conditions of an organism are kept at set values without regard to the external conditions?
If Tim and Terry started to run in opposite directions with the speeds of 90 feet per minute and 11 feet per minute respectively, how far away from each other w