Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Why were the committees of correspondence powerful?
CAN ANYONE PLEASE HELP WITH MATH? The rectangle has an area of 4(x+3) square units. A- If the dimensions of the rectangle are doubled, what is the area of the n
What statement best describes a republic?
Sophia bought 3 yards of trim to put around a rectangular scarf. She wants the width of the scarf to be a whole number that is at least 6 inches and at most 12
In which system of government would states function independently of each other?
an explanation describe if a green pet mates with an orange pet, can they have any orange offspring.
what is the percent change from 70 to 56?
a summary about concussions
Please answer theses division problems!! 9 divided by 3/7
5. On average, how many years earlier do smokers die than nonsmokers? (Points : 1) 5 to 6 10 to 11 13 to 14 19 to 20