caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which Enlightenment philosopher introduced the idea that people enter a social contract with the purpose of maintaining order in society?
Is the square root of 48 irrational or rational
A normal concentration of glucose, or sugar, in the blood is 95 mg/dl. how many grams of sugar would be present per liter of blood? show the conversion factors
What are some examples of maritime jobs
What are the two parts of a spanish reflexive verb? give three examples?
Joe Popoff, a collection agent, collected 90% of a debt of $5,600.00 that had been overdue 90 days. This collection rate was 5% more than the average collectio
It costs $145 for 10 people to attend a concert. How much does it cost a group of 8 people?
Martin deposits $200 in a savings account that earns 5% annual interest. four years later, cary deposits $200 in an account earning the same interest. let m rep
What is the value of the expression All of 4.8 multiplied by 10 to the power 9 over all of 1.6 multiplied by 10 to the power 3
One 16-ounce bottle of an energy drink has an average of 500 mg of caffeine with a standard deviation of 25 mg. In a carton containing 30 bottles, what is the s