Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

are stratus clouds or cirrus clouds found closer to the ground
what is the unit form for 1/2
how many liters of a 0.5M sodium hydroxide solution would contain 2 miles of solute?
what number is 12 1/2
Housing and entertainment are both needs. a. True b. False
Tell whether the angles are complementary or supplementary. Then find the value of x.
what number is 2 more than 3 times another the sum is 22 to find the numbers
30 elementary school students are surveyed and asked to name their favorite colors. In reporting the results, which is the BEST measure of central tendency to u
Tragic accidents have occurred in the United States space program. a. True b. False
what is 7/10 as a percent