yoyaochoa09
yoyaochoa09 yoyaochoa09
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 cans of dog food is $4.35. At this price, how much do 12 cans of dog food cost?

Respuesta :

anmari030909
anmari030909 anmari030909
  • 02-12-2020

Answer:

52.2 because 4.35 times 12 equals 52.2

Answer Link

Otras preguntas

7 – 2 • 5 + 9 • 3 Question 1 options: 24 –30 102 18
one should not boast for his success ( one’s success)
how to send message to someone in brainly​
which word below completes this synonym/antonym analogy? failure: success:: forget: A. remember B. ignore C. disregard D. neglect
In tge sentence " I would like to know the answer. The phrase to know the answer is a?
P(r)= 0.5t^4 + 3.45t^3 - 96.65t^2 + 347.7t, when 0 < t < 6 in this function above, P(t) is the amount of medication (in mg) in the blood stream at time t
When I ask a person what their life is, I answer: my life is an odd number less than 100, a multiple of 13 and divisible by 3. The life of the person is: a.​
Sam can read k pages in 20 minutes. In terms of k, how many minutes does it take Sam to read 1 page?
In tge sentence " I would like to know the answer. The phrase to know the answer is a?
There are 36 students in Mr. Meyer's class. Of those students, 5/12 played tag at recess, 1/3 played kickball, and the rest played basketball. How many students