Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

Which characteristics do cell membranes and cell walls have in common?
Solve for x. 2x^2+12x+11-(x+4)^2
what is it called when the species change over time
360 miles traveled on 12 gallons of gasoline
What is the closest relative of canis lupus?
A _____ chart provides a simple way to show trends and variations in a range of data within a single cell
Your congresswoman supports wealthy Americans paying a greater percentage of their income in taxes than those who are less wealthy. She would most likely suppor
what is the relationship between knights and nobles
What happened to the world's population between 1950 to 2000?
Esteban counted the number of steps it took him to walk to school.He counted 1,138 steps.How many steps does he take walking to and from school each day?