kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

2 y -94 24 74 18 -54 12 What is the x-intercept of the line?
1. What can you do as a informed healthcare student in the event of an accident that you witness? 2. What can you do to be better prepared at home if an acciden
Why are rosencrantz and guildenstern summoned to elsinore?
Which is the best estimate of each percent? 48% of 60
4.25 x 10^24 atoms N
A group of friends purchased frozen yogurt at tutti frutti. Their total bill is $32.50. They use a coupon for 20% off the total. How much will their total will
can u answer this please?​
Translate the sentence into an equation. Seven less than the product of 2 and a number is 4. Use the variable c for the unknown number.
who was the first big trumpeter that duke hired that famously popularized the plunger mute technique
What is the purpose of the Northwest Ordinance? to control Indians in the Northwest Territory to set a path to statehood and establish rights for settlers to se