kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

explain why iron is not for making expensive ornament​
Look at the image of a spring below. If the spring has a spring constant of 12,000 N/m, how much work is done when the spring is stretched to 12 cm?
1. The study of social interaction in terms of theatrical performance is referred to as a. ethnomethodology. b. dramaturgical analysis. c. the Thomas theorem. d
(PLEASE HELP I NEED TO PASS GIVING BRAINLIST)What problem did multiethnic countries in Eastern Europe face? O Nationalism threatened to divide countries O Milit
Which of the following has caused suburbanization and urban sprawl to become more common in the developed world? Conflicts resulting from social heterogeneity
If the electrical resistance of a household appliance becomes four times larger than the original value, how much current does the appliance then use
If you were born on March 5th this is the image NASA took:
What's the greatest common factor between 324 and 63
1. Electricity is the energy that alters physical state. True False
Discussing why choosing wrong friends may still you to unrealistic expectations resulting in conflict with your family