srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

¿Qué producto se cultiva para el consumo interno de Belice? a. tomate c. lechuga b. arroz d. pepino
Which factor influencing motivation would be most helpful to excel in sports
What is the most likely reason "The Monk's Tale" is full of parables? A. Parables were commonplace in Chaucer's time, and audiences would have found them fa
your personality is that of everyone else
amal solved the equation by completing the square. x2−8x+14=0 Which equation shows one of the steps Jamal could have taken to complete the square? x2−8x+16=−14+
A piece of fabric is 1/3 yard by 3 5/8 yards. Irma solves 1/3⋅3 5/8 to find the area of the fabric in square yards. Enter numbers to complete irma's calculation
Which of the following is not a natural resource? Solar energy Diamonds Iron Wood
Can someone help please
Miss Anderson has a hundred and twenty eight pencils left over at the end of the school year she decides to keep half of them for the next school year in divide
who is the House"traffic officer"