jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A toy manufacturer uses 1,000 plastic wheels to make 250 toy trucks. If they use 3,584 plastic wheels in an 8 hour shift, how many toy trucks are made per hour
What type of leader was Jefferson Davis? A. Strong and cooperative B. Harsh but intelligent C. Argumentative and weak D. Strong and victorious I think ā€œCā€ !
A tray of cake samples contains a variety of flavors. chocolate 33 vanilla 9 strawberry 3 What is the probability that a randomly selected piece of cake will be
Using a transit, a surveyor measures the angle between two trees to be 111 degrees. If the first tree is 62 feet from the transit and the second tree is 58 feet
What term does montagu use to describe Latin and Greek? What might she mean by this meaning?
How do the logan kids decide to deal with the misery and humiliation of being splashed every day by the school bus? how do you feel about their prank? do you th
Who is the artist of the above painting? a. Nagasawa Rosetsu b. Rose Nagasawa c. Maruyama Okyo d. Sesshu
I need steps, please I would really appreciate it
What is the value of x in the product of powers below plz I need help
!!need answer asap!! solve for x