jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of y? 12 ОА. 112° Ов. 56° Ос. 44° OD. 68°
What did the Roman soldiers do to the Celts that couldn’t pay back the money?
1-how did the invention of the cotton gin affect slavery in the united states? 2-what was the underground railroad? 3- how did men like william lloyd garrison r
Part A is asking how long the bridge is and Part B is asking how expensive it would be if each foot it 1500
this is harderrr free pintss and brainliest to the memeiest comment A limo driver is going the wrong way down a one way street. He goes past four police officer
Look at the hexagonal numbers. Use finite differences to determine which function represents the pattern.
Ramchandra Rao ke bare mein bataiye​
How does Schenck use the 13th amendment to build his argument against the military draft?
What effect does a shortage of test kits for labs in a country have on a supply curve? ​
(Past simple or Past Continuous). example: 1. By the time the train left (leave), it was getting (get) dark A. left / got B. leave / get C. left / was gettingX