ekatsov
ekatsov ekatsov
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

elementry math lesson 3.11 5th grade page 70

Respuesta :

mariag1512 mariag1512
  • 03-11-2020
What need help on it?
Answer Link
uh0aleah
uh0aleah uh0aleah
  • 13-11-2020

Answer:

Her milk was $1.18

Step-by-step explanation:

$7.75+$0.47=$8.22

$10.00-$8.22=$1.18

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of fraction 1 over 2x3 3.4y when x = 4 and y = 2? 12.8 14.8 25.8 38.8
How is fraud related to plagiarism
¿Cuáles son los dos significativos de la palabra plata? A.Silver, Gold B.Silver, Money C.Silver, Plates D.Silver, Metal
The man buys flags 4 his store. each flag cost $28. how many flags can he buy for $350? What does the remainder represent? help plz!!
Sí, yo _____ a pensar en la última competencia de atletismo mucho, me vuelo loco. a. te pones b. se pone c. me pongo
how do I say I am short, thick , and brown in spanish ?
457cg converted into dg
what is the verbal for x/2
What were positives of farming?
is 5.25 rational, irrational integer a whole number or a natural number.